PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ

W dniu 19 października dzieci z przedszkola wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybrały się do biblioteki w Młodzawach. Przedszkolaki z wielką radością odwiedziły to magiczne miejsce. Większość z nich była tu wcześniej ze swoimi rodzicami, ale dla najmłodszych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Przechodząc między regałami wypożyczalni mali czytelnicy z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądali i komentowali.

Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece wypożyczyły wiele książek, które szczególnie przykuły ich uwagę. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka obdarowała każdego przedszkolaka słodkim upominkiem.

Będziemy częstymi gośćmi w tym ciekawym miejscu, bo „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.