NOC W BIBLIOTECE

W nocy z 20 na 21 października  nasza szkoła zatętniła życiem. Nadeszła długo wyczekiwana przez uczniów, wypełniona atrakcjami „Noc w bibliotece”. To niezwykłe wydarzenie promujące czytelnictwo spotkało się z wyjątkowo pozytywnym odzewem naszych uczniów i rodziców, którzy chętnie pozwolili swym pociechom spędzić całą noc w murach szkoły.

 Wieczór rozpoczęliśmy smaczną kolacją. Następnie udaliśmy się do sali, gdzie wspólnie z naszą wspaniałą bibliotekarką Panią Kasią czytaliśmy wybrane wcześniej książki – była to główna, ale nie jedyna atrakcja tej nocy. Po lekturze uczniowie mogli uczestniczyć w jednym z dwóch seansów filmowych lub oddać się wspólnej zabawie na sali gimnastycznej.

Kolejnym punktem na liście przygotowanych dla uczniów atrakcji były gry i zabawy edukacyjne zorganizowane przez nauczycielki – uczniowie musieli między innymi wykazać się swoją wiedzą dotycząca znajomości zwierząt, sprawdzali  swój zasób słownictwa podczas gry w głoski, recytowali krótkie wierszyki grając w wyzwania. Wspólna zabawa wywołała mnóstwo śmiechu  i dostarczyła całą moc pozytywnych wrażeń – aż szkoda było kłaść się spać! Jeszcze długo po północy czułe uszy nauczycielek wychwytywały szeptane rozmowy podekscytowanych dzieci.

Rankiem wyczerpani atrakcjami, ale zadowoleni uczniowie z chęcią zjedli przygotowane dla nich śniadanie, a następnie wrócili do domów, by podzielić się z rodzicami wyjątkowymi wrażeniami z Nocy w bibliotece.

Dziękujemy uczniom za wysoką frekwencję i zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, gdzie – jak mogliście się przekonać – czeka na Was wiele ciekawych książek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.