SPOTKANIE Z POLICJĄ W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

16 listopada  uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami policji z Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie w ramach realizacji zadań projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”.

Projekt ten, realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, w którym udział bierze nasza szkoła, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas używania Internetu.

Zaproszeni goście poruszyli następujące tematy: uzależnienie od Internetu, przemoc rówieśnicza w Sieci, stalking, groźby karalne, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających lub kompromitujących informacji, zdjęć, filmów, dopisywanie obraźliwych komentarzy (hejt).
Zwrócili uwagę na kwestię odpowiedzialności karnej w przypadku niedozwolonego korzystania z Internetu w stosunku do młodzieży lub jej opiekunów.
Prelekcja wzbogacona filmem edukacyjnym spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, gdyż zagadnienia przedstawione przez policjantów dały odpowiedź  na wiele nurtujących ich pytań.

Gallery with ID 62 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.