ZABAWA ANDRZEJKOWA

„Andrzeju, Andrzeju,
prosimy dziś Ciebie,
pozwól nam zobaczyć,
co pisane nam w niebie.”

Uczniowie naszej szkoły i dzieci z przedszkola z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem i poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

W czwartek, 23 listopada, zaraz po rozpoczęciu imprezy przybyli mogli uchylić rąbka tajemnicy na temat swojej przyszłości. Zainteresowani mogli poznać m.in. imię przyszłego partnera, zawód, czy miejsce które odwiedzą w najbliższym czasie. Tradycja andrzejkowych wróżb łączy się z wierzeniami, według których w wigilię św. Andrzeja na ziemię przybywają duchy naszych przodków. To one – poprzez wróżby – pomagają nam dowiedzieć się, co nas spotka w przyszłości. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość?

Dalszą część wieczoru wypełniła wspólna zabawa przy dyskotekowej muzyce. Rodzice zadbali o poczęstunek i  napoje, które mogły ugasić pragnienie zmęczonych zabawą dzieci.

Wszyscy uczestnicy dyskoteki bawili się doskonale i niechętnie rozchodzili się do domów, zapowiadając, że z niecierpliwością będą oczekiwać andrzejek w przyszłym roku.

Gallery with ID 69 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.