ŚLADAMI GÓRNIKÓW – KOPALNIA SOLI W BOCHNI

W miniony piątek w ramach realizowanego projektu „MALI KULTURALNI, MŁODZI ORYGINALNI… idę dalej” odbyliśmy niesamowitą podróż. Wybraliśmy się do Kopalni Soli w Bochni gdzie oprócz zwiedzania i zajęć edukacyjnych spędziliśmy noc.

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła przygoda wiodąca przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto.

Dostępna w bocheńskiej kopalni Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowiły niecodzienną lekcję historii. Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków sprawiły, że przedstawione w ten sposób informacje utrwaliły się nam na dłużej i są wyjątkowym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkolnej ławie.

Poza atrakcjami w postaci zwiedzania były jeszcze: przejazd kolejką, gra na podziemnym boisku sportowym, dyskoteka i nocleg pod ziemią, który sprawił nam wyjątkową frajdę.

To był naprawdę fantastyczny wyjazd… POLECAMY!!!

Gallery with ID 72 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.