WYJAZD EDUKACYJNY DO KIELC W RAMACH PROJEKTU

Piątek, 8 grudnia był dla naszych uczniów dniem pełnych wrażeń. W ramach projektu „MALI KULTURALNI, MŁODZI ORYGINALNI… idę dalej” wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę do Kielc.

Młodsi uczniowie rozpoczęli swą przygodę od wizyty w Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie czekało nas mnóstwo emocji podczas baśni muzycznej  pod intrygującym tytułem „Zemsta króla Mordenta”. W królestwie muzyki wydarzyło  się coś osobliwego i bardzo niepokojącego. Młody książę Akcent, syn Czarnoksiężnika Mordenta, a zarazem kuzyn królewskiej rodziny, przybył z dalekiej krainy, by podstępnie przeciągnąć poddanych Króla Symfoniusza na stronę muzyki synkopowanej. Z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą J. Praszczałka dowiedzieliśmy się, co to jest muzyka synkopowana i  kim jest tajemniczy Czarnoksiężnik. W roli księcia Akcenta wystąpił niezwykle  utalentowany kilkunastoletni  saksofonista, finalista polskiej edycji konkursu Młody Muzyk Roku 2016 – Karol Mastalerz.

Uczniowie klas starszych w tym samym czasie odwiedzili Galerię  Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach. Mieli niepowtarzalną okazję podziwiać prezentowaną tam wystawę  lalek  z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa. Dowiedzieliśmy się, że pan Marek Sosenko zbiera zabawki od 40 lat. W swojej kolekcji ma około 1000 lalek. Cześć z nich można obejrzeć w Kielcach. Są tu lalki drewniane, porcelanowe, gumowe i silikonowe. Większość z nich ma ogromną wartość kolekcjonerską ale także i finansową.

Następnie przeszliśmy do Galerii Kostiumerii, gdzie oglądaliśmy bajkową wystawę zatytułowaną „Pokój Lalki” autorstwa pani Mirosławy Truchty Nowickiej. Prace wykonane  z papieru przyciągnęły naszą szczególną uwagę, były piękne, zabawne i bardzo oryginalne. Cieszymy się, że mogliśmy chociaż przez chwilę obcować ze sztuką tej niezwykłej autorki.

Uwieńczeniem dnia był udział wszystkich uczniów w filmie „Mikołaj w każdym z nas” w kinie HELIOS. Poznaliśmy historię stolarza Andersena, który każdego roku poświęca się aby zapewnić swojej rodzinie idealne Boże Narodzenie. Jak wszyscy wiedzą – najważniejszym dla dzieci elementem Bożego Narodzenia jest wizyta Mikołaja. Dochodzi jednak do nieszczęśliwego wypadku i Andersen niszczy prezenty, które chciał podarować swoim pociechom. Z opresji ratuje go… prawdziwy Święty Mikołaj, któremu stolarz  musiał w nietypowy sposób pomóc. Historia, tak jak oczekiwaliśmy, kończy się szczęśliwie. 🙂

Dzień był naprawdę udany, za wszystkie atrakcje bardzo dziękujemy!

Gallery with ID 86 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.