UDZIAŁ UCZNIÓW W KOROWODZIE NIEPODLEGŁOŚCI

29 stycznia 2018 roku, uczniowie klasy VI i VII pod opieką nauczyciela historii p. Sylwestra Walaska wybrali się do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury na „Korowód Niepodległości” z okazji upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dla uczniów z powiatu pińczowskiego przez wojewodę świętokrzyskiego p. Agatę Wojtyszek oraz przedstawicieli samorządu pińczowskiego.

Zaproszeni uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji historycznej przeprowadzonej przez pracownika Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach na temat walki Polaków o odzyskanie niepodległości, aż do czasów współczesnych. Po prelekcji uczniowie zapoznali się z okolicznościową wystawą historyczną, gdzie mieli okazję z bliska przyjrzeć się replikom broni i spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, a także wziąć udział w ciekawych grach i konkursach.

Po zakończonym spotkaniu każdy z uczestników otrzymał również specjalnie przygotowany „Elementarz Młodego Patrioty”. Udział w Korowodzie Niepodległości był dla uczniów prawdziwą i żywą lekcją historii połączoną z wyrazem głębokiego patriotyzmu do Ojczyzny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.