PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU…

„Rozbudzać iskierkę patriotyzmu prostymi sposobami i metodami dostępnymi percepcji dziecka.”

W imię tej zasady uczniowie klasy I i II oraz starsze przedszkolaki 31 stycznia wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych metodą warsztatową w ramach programu edukacyjnego „Polska – moja Ojczyzna”. Spotkanie zostało zorganizowane przez agencję szkolno-przedszkolną LUPUS.

Celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych.

Podczas spotkania każdy mógł się wykazać wiedzą na temat naszego pięknego kraju. Z przyjemnością odpowiadaliśmy na pytania,  rozwiązywaliśmy zagadki i pokonywaliśmy kolejne etapy odkrywania planszy z najpopularniejszym wierszem Władysława Bełzy zaczynającym się od słów: „– Kto ty jesteś ? – Polak mały…”

Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach. Dzięki temu dowiedzieliśmy się również wielu nowych i ciekawych rzeczy o Polsce – kraju, w którym żyjemy. Na zakończenie  głośno wyrecytowaliśmy „Katechizm polskiego dziecka” i otrzymaliśmy dyplom „Małego Patrioty”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.