SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY TEATRU „KURTYNA”

Dziś, 1 lutego (czwartek) odwiedził nas w szkole krakowski teatr ,,Kurtyna” ze spektaklem profilaktycznym pt. ,,Niebezpieczna sieć”.

Bohaterka – 13 letnia Zuzia Kowalska zawiera  internetową znajomość z Irkiem 22, który podaje się za jej rówieśnika, a jest w rzeczywistości dorosłym facetem z kryminalną przeszłością.Dziewczynka ma stały kontakt ze swoim znajomym, odrabiają razem lekcje, rozmawiają o codziennych sprawach i problemach. Oczywiście Irek 22 doskonale rozumie Zuzię i szybko zyska jej sympatię i zaufanie. Po pewnym czasie proponuje spotkanie w parku, na które Zuzia biegnie z ochotą. Niestety dziewczynka szybko się orientuje, że popełniła ogromny błąd zawierając internetową znajomość i wyjawiając wiele szczegółów ze swojego życia zupełnie obcemu człowiekowi. Rezolutna dziewczyna wystrasza Irka 22 wymyśloną historyjką o bracie komandosie i szalonym ojcu. Po powrocie do domu wreszcie mówi tacie całą prawdę o internetowym koledze. Postanawiają całą tą sprawę zgłosić na policję.

Cała ta historia tym razem dobrze się skończyła, ale mogło być różnie…

Na co uczulał nas w ciekawej prelekcji aktor grający tatę Zuzi. Przestrzegał nas przed internetowymi znajomościami oraz wrzucaniem do sieci zdjęć, informacji o swoim życiu, czy swoich danych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.