BYŁY SOBIE PIENIĄDZE…

Nasze przedszkole wzięło udział w realizacji programu „Edukacja ekonomiczna dla dzieci przedszkolnych – BYŁY SOBIE PIENIĄDZE”, którego organizatorem i koordynatorem jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego w Warszawie.

Wśród przedszkolaków 5 i 6 – letnich zostały przeprowadzone zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom, że praca jest źródłem pieniędzy, odnajdywanie się w sytuacji kupna i sprzedaży oraz kształtowanie pojęcia budżetu domowego. Podczas zajęć dzieci obejrzały film o historii powstania pieniędzy, dowiedziały się w jaki sposób wydawać pieniądze, jaka jest ich wartość oraz jak oszczędnie gospodarować kieszonkowym. Nie zabrakło także zabaw. Największe zainteresowanie wzbudziła „zabawa w sklep”.

Dzięki ufundowanym przez fundację edukacyjnym pomocom dydaktycznym przedszkolaki mogły poczuć się jak dorośli ludzie. Za pomocą papierowych pieniędzy w postaci banknotów i monet dokonywali zakupów w supermarkecie wyposażonym w bogaty asortyment. Ponadto uczyli się obsługiwać bankomat korzystając z karty płatniczej.

Każde dziecko otrzymało pakiet gadżetów, a wśród nich skarbonki,  które zostały ozdobione według pomysłu przedszkolaków.

Dziękujemy za ciekawy pomysł na przeprowadzenie zajęć i liczymy na więcej…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.