REALIZUJEMY PROGRAM EDUKACYJNY „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

Rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowanego do klas I-III. Powstał on dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka i jest realizowany od 2006 roku przez wiele szkół.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego i edukacji przedszkolnej  – Monikę Cugowską i Iwonę Giereś. Prowadzące przed przystąpieniem do realizacji programu, wzięły udział w szkoleniu organizowanym przez Fundację WOŚP. Podczas szkolenia pod okiem instruktorów Fundacji WOŚP z uprawnieniami AHA (American Heart Association – Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne) uczyli się udzielania pierwszej pomocy, po ty, by swoją wiedzę przekazać następnie uczniom.

Program swym zakresem obejmuje tematy: bezpieczeństwo, sprawdzanie przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzenie oddechu, ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej, oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej, łańcuch przeżycia.

Cieszy fakt, że uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach przygotowujących ich do udzielania pierwszej pomocy. Wiedza zdobyta podczas zajęć uczy właściwego zachowania w sytuacjach zagrażających życiu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.