LĄDUJEMY NA PLANECIE „SKARBONKA”

[swf:http://spmlodzawy.pl/wp-content/uploads/2018/01/baner3.swf 240 147]

Kolejnym celem kosmicznej podróży uczniów klasy II jest planeta „SKARBONKA”. W ramach realizacji programu edukacyjnego „Od grosika do złotówki” wzbogaciliśmy naszą wiedzę o nowe pojęcia i wiadomości z zakresu edukacji matematyczno – polonistycznej.

Podczas podróży wymienialiśmy sposoby oszczędzania w różnych sytuacjach dnia codziennego i doszliśmy do wniosku, że oszczędzanie to  nie tylko gromadzenie pieniędzy. Wypowiadaliśmy się na temat przechowywania pieniędzy dawniej i dziś, dowiedzieliśmy się, jak współcześnie przechowywane i gromadzone są środki pieniężne i papiery wartościowe. Liczyliśmy pieniądze, poznaliśmy kolejne trudne pojęcia: bank, bankomat, bankier, bankowiec, karta kredytowa, kredyt, lokata, saldo, piramida żywieniowa. Każdy z nas opowiedział o swojej skarbonce: jak wygląda, z czego jest wykonana no i czy ma „bogatą zawartość” 🙂 . Rozmawialiśmy o prawidłowym żywieniu i prowadzeniu zdrowego stylu życia jako jednym ze sposobów oszczędzania naszego zdrowia.

Jak zawsze nie brakowało zagadek, śpiewu, tańca, ruchu, rozwiązywania zadań z treścią. Udało nam się też zabawić w twórców komiksów dla dzieci. Było wesoło, ciekawie i kolorowo.

MAMO, TATO! Porozmawiajcie ze mną o tym, jaki sposób można oszczędzać…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.