MAJOWE ŚWIĘTA

Dziś, 27 kwietnia wzięliśmy udział w apelu, który na stałe wpisany jest w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, a w całości poświęcony ważnym majowym datom. Mowa o Święcie Pracy, Dniu Flagi  i Święcie Konstytucji 3 Maja.

W życiu każdego narodu są ważne chwile,  które każdego zmuszają do zatrzymania się, zastanowienia, do odnalezienia w sobie  tych pokładów uczuć, które zbliżają wszystkich Polaków i czynią z nas jeden naród. Jesteśmy patriotami i chętnie bierzemy udział w apelach, przybliżających nam historię naszego kraju.

W wierszach i piosenkach wyraziliśmy dziecięcy patriotyzm i ogromne przywiązanie do Ojczyzny. Przypomnieliśmy sobie ważne wydarzenia, o których zawsze powinniśmy pamiętać, przybliżyliśmy tematykę, postacie i czasy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wyjaśnialiśmy, zwłaszcza młodszym koleżankom i kolegom, co to znaczy patriotyzm w życiu codziennym, zachęcaliśmy do kontynuowania tradycji wywieszania flag narodowych z okazji świąt państwowych.

Była to niezwykła lekcja, a jednocześnie okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.