NOC W BIBLIOTECE

W nocy z 25 na 26 maja po raz drugi w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy Noc w bibliotece – wyjątkową akcję promująca czytelnictwo, którą nasi uczniowie niezwykle polubili. Nocne spotkanie stało się świetną okazją nie tylko do czytania książek, ale i do wspólnej zabawy.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 19:00. Pogoda dopisała, więc udaliśmy się na boisko. Młodsze dzieci korzystały z placu zabaw, starsze rozegrały mecz koszykówki, a część chłopców ćwiczyła strzelanie goli.

Po harcach na placu i rozgrywkach sportowych przyszedł czas na kolejną atrakcję – ognisko! Wspólne pieczenie kiełbasek, chleba i pianek było rewelacyjną zabawą. Po posiłku udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie podzieleni na cztery grupy uczniowie rozegrali emocjonujący turniej gry w „Państwa-miasta”  – był to doskonały sprawdzian wiedzy, pomysłowości, a momentami również ortografii 🙂 . Wszyscy świetnie się bawili. Po podliczeniu punktów każda drużyna otrzymała słodkie nagrody.

Po turnieju nadszedł najważniejszy moment wieczoru. Uczniowie rozsiedli się wygodnie, a pani Milena Wierzba zaczęła czytać im przepełnioną humorem historię p. Rosiaka i jego plastikowej zabawki. Historia bardzo się wszystkim spodobała, dzieci co chwila wybuchały gromkim śmiechem. Po zakończeniu lektury wiele osób ustawiło się w kolejce, by zarezerwować sobie możliwość wypożyczenia książki.

Ostatnim punktem w naszym harmonogramie było wspólne oglądanie filmów – oczywiście były to ekranizacje znanych powieści!  Po seansie wyczerpani mocą wrażeń uczniowie zasnęli.

Rano, po wspólnym śniadaniu i uprzątnięciu szkoły wszyscy udali się do domów, gdzie zapewne jeszcze długo będą rozmyślać o tej wyjątkowej, pełnej atrakcji Nocy w bibliotece.

Dziękujemy uczniom za wysoką frekwencję i zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, gdzie – jak mogliście się przekonać – czeka na Was wiele ciekawych książek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.