OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

W maju uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni rozpoczęli podróż po planecie ZABAWKA. Poprzez aktywny udział w zadaniach edukacyjnych poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat reklamy i jej wpływu na nasze codzienne zakupy. Poznaliśmy sposoby  racjonalnego nabywania towarów.

Zajęcia rozpoczęliśmy od  odczytania listu od Grosika i omówienia regulaminu podróży. Poznaliśmy  zasady udanych zakupów. Rozmawialiśmy  o wpływie reklamy na nas i w związku z tym na to, co kupujemy w sklepach, dowiedzieliśmy się o potrzebie racjonalnego wydawania pieniędzy. Doskonaliliśmy umiejętność liczenia gotówki, rozwiązując różnorodne zadania matematyczne i stosując zdobytą wiedzę w praktyce podczas symulacji zakupów.

Ponadto dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie jeździć na rowerze i bawić się na placu zabaw. Poznaliśmy nowe pojęcia: reklama, marka, oferta, jakość, data ważności, produkt, konsument. Aktywnie uczestniczyliśmy w zabawach  muzyczno-ruchowych  przy piosence „Od grosika do złotówki”, a także w zabawach matematycznych.

Zapraszamy do dalszej podróży z Grosikiem w czerwcu! Na pewno będzie ciekawie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.