MIŚTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW

W końcu nadszedł moment długo oczekiwany przez nasze przedszkolaki. W ramach projektu „W pomarańczowe gramy… i o zdrowie dbamy” spotkały się dzieci z trzech przedszkoli: Kozubowa, Skowronna i Młodzaw oraz młodzież z Fundacji „Złote serce”.

Od samego rana byliśmy podekscytowani, gdyż bardzo chcieliśmy poznać naszych nowych kolegów, koleżanki i wziąć udział w zabawach.

Pierwszym punktem programu były zabawy sportowe na boisku, prowadzone przez nauczycieli w-fu. Jak to w sporcie bywa, na początek wszystkie dzieci wzięły udział w rozgrzewce przy muzyce. Później zostały utworzone drużyny, które miały do pokonania kilka stacji. Na każdej czekało na nas inne wyzwanie sportowe. Były rzuty piłką do kosza i do bramki,  przejście z łyżką i jajkiem, celowanie do tarczy, rzuty kostką oraz podskoki z woreczkami. Konkurencje nie należały do najprostszych, ale świetnie sobie radziliśmy, a słoneczna pogoda i radosna atmosfera dodawały nam energii.

Po dużej dawce ruchu przyszedł czas na odpoczynek. Zaraz po nim nastąpiła ważna chwila całego wydarzenia – wręczanie nagród. Każdy przedszkolak otrzymał wspaniałe upominki: kubek, koszulkę, długopis i smycz, których sponsorem była Fundacja ING Dzieciom. Oczywiście nie zabrakło też najważniejszego, czyli medali.

Na koniec mogliśmy się posilić grillowanymi kiełbaskami i napojami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość. Był to dla nas niezwykle mile spędzony czas i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.