TRZYMAJ FORMĘ! – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ REALIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU

Wzorem lat ubiegłych uczniowie z naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” którego głównym organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.”.

Główne cele tego projektu to:

  • promocja zdrowego stylu życia
  • trwała zmiana nawyków żywieniowych
  • zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością fizyczną podczas każdego dnia.

W ramach tej inicjatywy przeprowadzono pogadanki na lekcjach przyrody i zajęciach koła ekologicznego dotyczące zasad zdrowego żywienia, uzależnień i propagowania aktywnego wypoczynku.

Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie przygotowali zdrowe i smaczne drugie śniadanie, spożywali własnoręcznie wykonany zdrowy napój izotoniczny, obliczali wskaźnik BMI, dokonywali pomiaru ciśnienia i tętna przed i po wysiłku fizycznym i porównywali te wynik ze sobą. Ćwiczyli odczytywanie informacji zawartych na etykietach produktów spożywczych. Mierzyli ilość cukru i soli w przyniesionych produktach. Zajmowali się także wykrywaniem obecności tłuszczu, skrobi i witaminy C w pożywieniu. Aktywnie spędzali czas uczestnicząc w zajęciach na pływalni, turniejach sportowych, uczęszczając na SKS i wyjeżdżając na wycieczki. Uczniowie mieli przyjemność gościć w szkole panią dietetyk Annę Kalską, która zwróciła uwagę na zbilansowaną dietę, pory i ilości posiłków, rolę wody oraz nadmiar cukrów w organizmie. Wskazała zdrowe zamienniki tzw. „śmieciowego jedzenia”.

Zwieńczeniem projektu był konkurs plastyczny „Wpływ uzależnień na życie człowieka”, którego zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy IV i V.

Program „Trzymaj formę” już się skończył, ale dla nas samych powinien trwać całe życie!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.