PODUCHY, PODUSZKI, PODUSIE, PODUSZECZKI…

Za nami kolejny wtorek wypełniony ciekawymi zajęciami kreatywnymi. W ramach projektu „Tradycja. Odległa, a bliska…” uczyliśmy się szycia i ozdabiania poduszek. Oczywiście były one wypełnione pierzem dartym przez nas na wcześniejszych warsztatach. Panie z KGW „Młodzawy Dziś i Jutro” przygotowały mnóstwo materiałów, z których stworzyliśmy poszewki według własnego pomysłu.

Szybko przekonaliśmy się, że szycie wcale nie należy do najprostszych zajęć. Mimo to z zapałem pracowaliśmy. Wybraliśmy tkaniny, tasiemki, guziczki i inne ozdoby po to, by w ciągu dwóch godzin pod okiem miłych i pomocnych pań wyczarować niezwykle efektowne dzieła. Wszelkie nasze działania koordynowała znakomita krawcowa, p. Renata Wojciechowska, której praca dosłownie „paliła się w rękach”.

Wielką frajdę sprawiało nam również napełnianie wsypów pierzem. Okazało się, że trzeba to robić delikatnie, wolno i „na wdechu”, inaczej pierze fruwało i lądowało po całej sali, zamiast do poduszek.

Efekt zaskoczył nas wszystkich. Nieskromnie przyznamy, że nie spodziewaliśmy się, że mamy aż taki gust i talent 😉

Po solidnej pracy zasłużyliśmy na nagrodę. Wkrótce na stół wjechała ulubiona pizza. Wcinaliśmy, aż uszy nam się trzęsły. To było naprawdę miłe spotkanie. Spędziliśmy w gronie rówieśników wesołe chwile i jeszcze udało się stworzyć prawdziwe cuda.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 211 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.