KOLOROWE INSPIRACJE – TKANINY PĘDZLEM MALOWANE

Technika malowania tkaniny może wydawać się trudna, ale gdy już pozna się jej tajniki, daje wiele satysfakcji. Dzięki niej można wykonywać obrazy z dekoracyjnym efektem, kolorowe serwetki, poduszeczki, szale, bluzki czy makatki. Wzory maluje się odręcznie lub przy pomocy wcześniej zrobionego szablonu.

Podczas dzisiejszego wyjątkowego spotkania z kawałkiem materiału i barwnikami mogliśmy w kreatywny sposób wyrazić siebie tworząc małe dzieła sztuki. Na chwilę zamieniliśmy się w prawdziwych artystów.

Zaczęliśmy od krótkich warsztatów edukacyjnych, podczas których przypomnieliśmy sobie ważne wydarzenia dla nas, Polaków i ich daty oraz różne reguły ortograficzne,  wzory matematyczne czy wygląd logogramu wybranej organizacji. A to dlatego, że nasze makatki miały spełniać nie tylko estetyczne, ale i edukacyjne walory.

Uruchomiliśmy fantazję i z zapałem przystąpiliśmy do pracy. Korzystaliśmy z różnorodnych barw i patrzyliśmy, jak nasze tkaniny zamieniają się w prawdziwe cuda. Mentorem i przewodnikiem naszych poczynań była pani Agnieszka Kucybała, która wręcz tryskała pomysłami i dobrymi radami 🙂 .

Przekonaliśmy się, że aby stworzyć piękną, ręcznie malowaną rzecz, nie są potrzebne specjalne umiejętności malarskie. Wystarczy odrobina pomysłowości, wyobraźni, kreatywności, trochę odwagi, chęci no i oczywiście… wiedzy. A tego nam nie brakowało… Po skończonych zajęciach tradycyjnie zajadaliśmy się pysznym ciastem przygotowanym przez panią Marlenę Kwiecińską.

Warsztaty zorganizowane 28 sierpnia w ramach projektu „Tradycja. Odległa, a bliska…” będące okazją do świetnej zabawy, chwili relaksu i oczyszczenia umysłu, przyniosły wszystkim wiele frajdy z tworzenia indywidualnych, jedynych w swoim rodzaju ilustracji na tkaninach.

Efekty? Oceńcie sami. My jesteśmy zachwyceni!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 222 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.