BĄDŹMY BEZPIECZNI NA DRODZE!

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Rozkojarzeni, z myślami krążącymi jeszcze wokół wakacji, rozpoczęliśmy codzienną wędrówkę do dobrze znanego nam budynku.

Aby droga do szkoły i powrót do domu były bezpieczne, wychowawczynie klas I-III postanowiły przeprowadzić rozmowę i praktyczne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Najpierw omówiliśmy podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem na drodze. Przypomnieliśmy sobie rodzaje znaków drogowych i rozpoznawaliśmy te, które mogą pojawić się w okolicy budynku szkolnego. Następnie przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Ubrani w odblaskowe kamizelki i wyposażeni w elementy odblaskowe wyszliśmy na spacer. Przechodziliśmy przez jezdnię, poruszaliśmy się po drodze i uliczkach naszej miejscowości.

Uświadomiliśmy  sobie jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze po zmroku oraz to, by w każdej sytuacji zachować spokój i rozsadek.

Panie bardzo nas chwaliły. Wykazaliśmy się bowiem ogromną wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i jest to wspaniała wiadomość. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że rozmów, praktycznych działań zmierzających do poprawy naszego bezpieczeństwa nigdy za wiele.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 226 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.