SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI W RAMACH PROGRAMU PREWENCYJNO – EDUKACYJNEGO

 W tym roku szkolnym po raz kolejny podejmujemy działania w ramach programu prewencyjno – edukacyjnego ,,Raz, dwa, trzy –  bądź bezpieczny i Ty”, które rozpoczęliśmy od spotkania w dniu 10 września 2018 roku wszystkich uczniów naszej szkoły z przedstawicielem Policji panem dzielnicowym Tobiaszem Lorencikiem.

Jesień, to okres w którym na naszych drogach panuje wzmożony ruch, ze względu na liczne prace polowe rolników, to okres gdzie szybko zapada zmrok,  dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniach i tornistrach dzieci.

Pan policjant rozmawiał z dziećmi na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu się podczas oczekiwania na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Uczulał uczniów na ostrożność podczas kontaktów z nieznajomymi. Następnie odbyła się nauka prawidłowego stosowania zasad podczas przechodzenia przez jezdnię uczniów klasy I naszej szkoły. Uczniowie obserwowali natężenie ruchu wokół szkoły, obserwowali zachowania kierowców w pobliżu pasów. To było udana lekcja, dzieci z zadowoleniem wracały do szkoły.

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 229 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.