„PRZYJEMNOŚĆ BRZUCHA JEST PODSTAWĄ I KORZENIEM WSZELKIEGO DOBRA”

Każdemu człowiekowi od zawsze towarzyszą kulinaria. Od wiek wieków przygotowywano posiłki, bo jedzenie to podstawowa potrzeba żywego organizmu.

My również w ramach realizacji projektu „Tradycja. Odległa, a bliska…” przystąpiliśmy do przygotowywania staropolskich potraw. Pod czujnym okiem kucharki pani Haliny Dostał i towarzyszących jej kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich „Młodzawy Dziś  i Jutro” przystąpiliśmy do realizacji przydzielonych nam zadań. Z pasją wałkowaliśmy ciasto na faworki, wycinaliśmy radełkiem i formowaliśmy staropolskie ciasteczka. W kolejce oczekiwaliśmy na smażenie naszych „arcydzieł” – bo przecież do gorącego oleju mogli mieć dostęp tylko dorośli 🙂 . Każdy z nasz zajadał się smakowitymi faworkami. Cóż tu mówić – po prostu palce lizać!!!

Teraz przyszła kolej na kolejne danie – pierogi z mięsem i kapustą. Znowu bawiliśmy się ciastem. Każdy z nas formował, lepił, układał. Następnie gotowanie (oczywiście przez nasze panie z KGW). Wyszły znakomicie. Chociaż nasze brzuchy były nieco przepełnione po słodkich faworkach, to i tak nie oparliśmy się pierożkom. Nawet zabraliśmy co nieco dla naszych rodziców 🙂  ALE IM SMAKOWAŁO!!!

P.S. Nie możemy doczekać się następnych zajęć. A te już niebawem…

Autor: Ilona M.

Gallery with ID 227 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.