UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU „TRADYCJA. ODLEGŁA, A BLISKA…”

A wszystko zaczęło się trzy miesiące temu… Wraz z rozpoczęciem wakacji przystąpiliśmy do  realizacji nowego projektu „Tradycja. Odległa, a bliska…”. Zaprosiliśmy do niego młode pokolenie z Młodzaw. Ideą przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci, szczególnie w okresie letnim, kiedy to wiele z nich szuka pomysłu na wolny czas. Ważnym elementem działań była również integracja z dorosłymi mieszkańcami Młodzaw, którzy  w trakcie wspólnych warsztatów i wycieczek przybliżyli młodzieży życie i zwyczaje naszych przodków. Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość w partnerstwie z KGW „Młodzawy Dziś i Jutro”, Szkołą Podstawową w Młodzawach i PSCK w Pińczowie. 

Uroczystość została uświetniona przez zaproszonych gości, którzy wyrazili swój podziw i szacunek dla umiejętności, zdolności i talentów młodych ludzi. Byli to:

  • Wicestarosta Pińczowski – Pan Ryszard Barna
  • Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów – Pan Włodzimierz Badurak
  • Panowie Sołtysi Młodzaw Dużych, Małych, Mozgawy i Bugaja.

Pani Dyrektor Ilona Modrzewiecka gorąco podziękowała wszystkim osobom mocno zaangażowanym w realizację projektu, za to, że z wielkim oddaniem i sercem podjęły się różnorodnych działań, przyczyniając się tym samym do sukcesu całego przedsięwzięcia. Bo w to, że odnieśliśmy sukces, nikt nie wątpił.

Bardzo miłym akcentem spotkania była projekcja filmu będąca relacją z realizacji poszczególnych etapów projektu oraz wspólne odśpiewanie przez młodzież i panie z KGW „Młodzawy Dziś i Jutro” piosenek znanych i młodym i starszym przy akompaniamencie sympatycznego akordeonisty. Piosenka „Gdzie strumyk płynie z wolna” dosłownie porwała publiczność, która z radością przyłączyła się do wspólnego śpiewu…

A potem… czekał na nas wspaniały poczęstunek. Stoły uginały się od różnorodnych potraw przygotowanych przez panie z koła gospodyń. Były dania na gorąco, sałatki, wędliny, przeróżne przystawki, ciasta i inne słodycze. Podczas biesiadowania dzieliliśmy się nawzajem wrażeniami i emocjami, jakie towarzyszyły wszystkim w czasie realizacji projektu.

Bardzo dziękujemy organizatorom  za wszystkie atrakcje!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 241 doesn't exist.

zdjęcia…

OBEJRZYJ FILM Z PODSUMOWANIA PROJEKTU

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.