ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Coroczną tradycją w naszej szkole są obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka, zatem również i w tym roku nadeszła pora na to święto. Zorganizowaliśmy go w środę, 17 października.

Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji. Nie mogło zabraknąć też ruchu na świeżym powietrzu, dlatego młodzież z klasy VIII przeprowadziła konkursy sportowe dla uczniów naszej szkoły. Był więc „wesoły slalom”, rzuty ziemniakiem do celu, przenoszenie kartofli na drewnianej łyżce. Najwięcej radości sprawiło poszukiwanie ziemniaków ukrytych w trawie i  jesiennych liściach. Zabawa była wyśmienita…

Po tak intensywnym wysiłku nadszedł czas na posiłek, przystąpiliśmy więc do pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Młodszym uczniom i przedszkolakom pomagały panie, ale dzieci dzielnie sekundowały i z niecierpliwością oczekiwały na swoje porcje. Tak przygotowany poczęstunek smakował wszystkim wybornie.

Fajnie, że kolejny raz bawiliśmy się wspólnie. Dodatkowym atutem  jest fakt, że zajęcia organizowane na powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania przez nas czasu. Dziękujemy za wszystkie atrakcje!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 259 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.