MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

6 grudnia, jak co roku w naszej szkole podtrzymywane są tradycje mikołajkowe. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w uroczych mikołajkowych czapkach. Wszyscy wyglądali pięknie czekając z niecierpliwością na wyczekiwanego gościa.

I przybył… Nie przyjechał swoim zaprzęgiem, bo nie pozwoliły mu na to nasze warunki pogodowe, prawdopodobnie przyjechał jakimś samochodem, ale dotarł do naszej szkoły. Już od wejścia było słychać głośne mikołajowe „ho ho ho”.

Mikołaj po rozmowie z dziećmi, które obiecały mu, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotów swoim rodzicom i nauczycielom, przystąpił do wykonywania swojego zadania. Zaczął rozdawać prezenty uczniom klas I – VIII od czasu do czasu prosząc o recytację wierszy lub zaśpiewanie przygotowanych piosenek. Nasz miły gość wręczył słodkości tekże nauczycielom.

W rozdawaniu prezentów pomagały świętemu czarujące śnieżynki z klasy VIII.  Z każdą klasą zrobił sobie też pamiątkowe zdjęcie. Potem odjechał, bo przecież czekają jeszcze na niego w wielu miejscach. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 305 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.