SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY POŻARNEJ

Dziś w naszej szkole w ramach programu ,,Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny i Ty” odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Pożarnej panem Wojciechem Buckim na temat ,,Bezpieczeństwo w domu – zatrucie tlenkiem węgla, czyli czadem”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

 W okresie jesienno – zimowym w domach, w których są urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub złe, często dochodzi do zatruć a nawet śmierci. Podczas spotkania  uczniowie zostali poinformowani jak ustrzec się przed zatruciem i jak rozpoznać zagrożenia, które mogą je spowodować. Szczegółowo zostały omówione objawy zatrucia: bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty, osłabienie, trudności w oddychaniu, duszności i jak postępować gdy zauważymy zatrute nim osoby. Prowadzący poinformował dzieci, że należy natychmiast przewietrzyć pomieszczenie, w którym  znajdują poszkodowane osoby, zasięgnąć pomocy lekarza lub szybko zawiadomić odpowiednie służby 999 lub 998 bądź 112. Pokazał uczniom ,,czujniki czadu” przekonując,  że tak małe urządzenie może uchronić i uratować nasze życie.

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 310 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.