BIOLOGIA NOCĄ? – KAŻDA PORA JEST DOBRA NA NAUKĘ!!!

W piątek, 11 stycznia udaliśmy się na wyczekiwane od dawna nocne spotkanie  z żywą nauką biologii. Uczniowie klas III – VIII w podziale na grupy przemierzali korytarze Instytutu Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w poszukiwaniu fascynujących naukowych atrakcji… A było ich niezmiernie dużo – od wykładów przez warsztaty tematyczne, pokazy  po obserwacje mikroskopowe  i eksperymenty. Nie sposób było wszystkiego dotknąć, zobaczyć i powąchać. Jednak wiele udało nam się przeżyć.

Na początku wyruszyliśmy w ekscytującą  podróż do Antarktyki, by poznać świat roślin i zwierząt tam występujących. Potem odbyliśmy spotkanie oko w oko z drapieżnymi ptakami, którymI okazały się sowy i sokoły, poznaliśmy morskich mieszkańców i oglądaliśmy niebo nad Kielcami. Dowiedzieliśmy się także, jakie alergeny znajdują się w powietrzu miasta, że gronkowiec wcale nie jest taki straszny, jak usunąć kleszcza oraz co się stanie, gdy populacja pszczół wyginie. Odwiedziliśmy także wystawy poświęcone roślinnym eliksirom i  ziołom dobrym na wszystko.

Pobyt na Uniwersytecie był niezapomnianym wydarzeniem dla nas wszystkich. Stworzył niecodzienną okazję do poznawania i rozumienia świata przyrodniczego, jego możliwości i potencjału dla świata, gospodarki i zdrowia człowieka.

Autor: Paulina S.

Gallery with ID 329 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.