BIWAK Z CZASIE FERII? CZEMU NIE! TYLKO W NASZEJ SZKOLE!

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych i powinno się go przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Jednak, co robić w domu, gdy na dworze zimno, a śniegu brak?  Może wziąć udział w zabawach i zajęciach organizowanych w naszej szkole w formie biwaku?

Tego jeszcze nie było. Rankiem 22 stycznia spora grupa uczniów stawiła się  w progach naszej szkoły gotowa na nowe wyzwania i wspólne, aktywne spędzanie czasu. Na nudę na pewno nikt narzekać nie mógł…

Na początek czekała nas sportowa rozgrzewka na mrozie. To, że nie było śniegu nie stanowiło żadnego problemu, bo przecież jest tyle ciekawych gier i zabaw, które potrafią wprowadzić we wspaniały nastrój. Był więc pościg za „ogonem”, zabawy w „lustra” i przewracanie pachołków. Taka atrakcja bardzo nam się spodobała, więc postanowiliśmy kontynuować ją w sali gimnastycznej. Konkurencje, w których uczestniczyliśmy, oprócz dobrej kondycji fizycznej wymagały od nas dużo sprytu, refleksu, koordynacji a przede wszystkim… umiejętności współpracy w zespole.

Rozgrzani, weseli i pełni zapału przystąpiliśmy do rozrywek umysłowych, czyli do zabawy w kalambury w kilku odsłonach. Nasze koleżanki i koledzy musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi, pantomimicznymi i… niezwykłą wyobraźnią. Przekonaliśmy się,  że nasza pomysłowość i fantazja jest nieograniczona.

Kolejną atrakcją było „Karaoke dla każdego”. Na chwilę wyobraziliśmy sobie, że jesteśmy prawdziwymi artystami, a zwykła klasa lekcyjna to prawdziwa  scena… Okazało się też, że indywidualne wystąpienia publiczne nie są najmocniejszą stroną każdego z nas, za to chóralny śpiew słychać było w całej okolicy 😉

Wieczorkiem przeszliśmy do oglądania ulubionych filmów, gry w siatkówkę, zabawy przy muzyce i innych atrakcji. Musimy przyznać, że organizatorzy zadbali również o kulinarną stronę naszego pobytu. Był pyszny obiad, szarlotka z lodami, pizza – po prostu palce lizać!

Po całodziennych atrakcjach, późną nocą ułożyliśmy się do snu, a rankiem kolejnego dnia po posiłku rozeszliśmy się do domów.

Jesteśmy pod wrażeniem, pobyt na mini-biwaku bardzo przypadł nam do gustu.  A najfajniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili – zarówno ci, którzy dopiero zaczynają edukację w naszej szkole, jak i uczniowie, którzy są już na „wylocie”… Dziękujemy!!!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 330 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.