ZACZYNAMY REALIZACJĘ PROJEKTU TU#programujeMY

W lutym rozpoczęliśmy realizację projektu innowacyjnego edukacji informatycznej Stowarzyszenia Nowe Oblicze Edukacji – TU#programujeMY. Jest skierowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej, w naszej szkole biorą w nim udział wszystkie dzieci z klas I-III.

Dzisiaj w klasie III odbyła się pierwsza lekcja, podczas której zostaliśmy wprowadzeni w świat robotyki i programowania  poprzez zabawę z Dashem.

Nasz robocik bardzo zaskoczył swoim wyglądem oraz możliwościami. Na początek przywitał się z nami święcąc przy tym całą paletą barw. Zaważyliśmy, że w momencie, gdy ktoś głośno mówi, Dash odwraca „głowę” do rozmówcy, jakby słuchał naszych komend.

Potem zaczęła się zabawa. Poznaliśmy pierwszą aplikację „GO”, dzięki której mogliśmy wydawać robotowi proste polecenia. Dash szedł do przodu, do tyłu i na boki. Ale to nie wszystko – na naszą komendę wydawał również przeróżne dźwięki i świecił wieloma kolorami.

Na koniec postanowiliśmy spróbować swoich sił i kierowaliśmy Dashem tak, by poruszał się  slalomem między przeszkodami. No i tutaj już nie było tak łatwo – okazało się, że trzeba posiadać spore umiejętności, by dojechać do celu 😉 Na koniec zbudowaliśmy piramidę, a zadaniem robocika było zburzenie jej.

Zabawa bardzo nam się spodobała – to zupełnie coś nowego! Z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy…

Autor: Monika C.

Gallery with ID 350 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.