WIOSENNA SPARTAKIADA 2019

Wydawać by się mogło, że pierwszego dnia wiosny tradycyjne „wagary” są spełnieniem marzeń każdego ucznia. Okazuje się, że to nieprawda. Można spędzić czas bardzo pożytecznie i aktywnie – bawiąc się i rywalizując między sobą w różnych konkurencjach sportowych zorganizowanych w szkole w ramach „Wiosennej spartakiady 2019”.

Uczniowie i dzieci z przedszkola zostali podzieleni na zespoły, na początek do zabawy przystąpiły dzieci z  klas młodszych. Dwie drużyny bardzo „zaciekle” rywalizowały, walcząc o „palmę pierwszeństwa”. Przygotowane przez pana Łukasza konkurencje były niezwykle ciekawe: przewracanie i podnoszenie pachołków, „wyścig dżdżownic”, podawanie piłki różnymi sposobami we współpracy z zespołem,  poszukiwanie skarbu.

Potem przyszła kolej na wspaniałe przedszkolaki. Wprawdzie dzisiejszego dnia frekwencja zbytnio nie dopisała, ale ci, którzy byli, bardzo chętnie wzięli udział w różnego rodzajach zabawach i grach. Po zakończeniu dzieci otrzymały owacje na stojąco od wszystkich uczniów naszej szkoły.

W końcu do rywalizacji przystąpili najstarsi. Nasi zawodnicy podeszli do tematu bardzo profesjonalnie. Na początek podzieleni zostali na trzy zespoły o bardzo wdzięcznych nazwach: „Schaboszczaki”, „Diabełki” i „Goździki”. No i zaczęło się… Były bardzo skomplikowane sztafety, gra w  „zbieranie owoców”, „przeciąganie liny, ale inaczej”, rzuty do celu, zespołowe skoki na skakance. Do samego końca nie było wiadomo, kto wygra i chociaż była to tylko zabawa, każdy zespół marzył o zdobyciu złotego medalu. Okazało się, że „Schaboszczaki” dosłownie położyły  pozostałe drużyny na łopatki, ale co tam. Najważniejsze, to dobrze się bawić…

Za wspaniałą postawę godną prawdziwych sportowców pani dyrektor w asyście pana Łukasza wręczyła każdemu zespołowi okazały puchar i słodycze.

Dziękujemy za wszystkie atrakcje, było super!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 384 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.