OCZAMI PODRÓŻNIKA… STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

Stany Zjednoczone stanowią trzeci pod względem liczby ludności kraj świata i zajmują czwarte miejsce pod względem powierzchni w rankingu ogólnoświatowym. Obecnie  tworzą państwo będące światową potęgą pod względem politycznym, gospodarczym i militarnym. Jest to kraj olbrzymich kontrastów geograficznych. Na jego terenie występują ogromne góry, rozległe równiny, pustynie gorące i obszary okołobiegunowe. USA jest mozaiką kultur i narodowości tej rdzennej czyli Indian oraz napływowej z Europy, Azji i Afryki. Od wieków przybywają do niego ludzie z różnych zakątków Ziemi skuszeni perspektywą polepszenia swojego losu. Polacy także wyruszali „za chlebem” za ocean. Obecnie szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych mieszka ok. 10 mln  osób polskiego pochodzenia, głównie w Chicago, które jest drugim, po Warszawie miastem pod względem liczby Polaków.

Aby przybliżyć piękno przyrody, architektury, obyczaje i realia codziennego życia uczniowie klasy VIII wraz z Panią Dyrektor Iloną Modrzewiecką w dniu 02 kwietnia, wzięli udział w niezwykłej lekcji geografii, którą wyjątkowo przygotowała Pani Aneta Siudy mieszkająca przez 10 lat w Stanach Zjednoczonych. „Wyprawa do Ameryki” opatrzona była pokazem slajdów, mnóstwem zdjęć i opowieści ze smakiem. Dodatkowo uczniowie podziwiali pamiątki z podróży m.in.: skały wulkaniczne, koralowce, zestaw do gry w baseball czy indiański łapacz snów. A na koniec każdy ze słuchaczy otrzymał amerykańskie smakołyki.

Serdecznie dziękujemy p. A. Siudy za przepiękną prelekcję o życiu z dala od Ojczyzny i za atmosferę podczas spotkania. Zapraszamy do nas za rok…

Autor: Paulina S.

Gallery with ID 396 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.