SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński pisarz Hans Christian Andersen, który stał się sławny na całym świecie przez swoje baśniowe opowiadania dla dzieci.

Tego dnia wybraliśmy się z wizytą do biblioteki szkolnej. Tam spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem pani bibliotekarki. Przedszkolaki ochoczo zapoznawały się z księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece, a także dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Pani Kasia starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci, wdrażać do poszanowania książek. Wszystkim dzieciom spodobała się wizyta w bibliotece.

Należy pamiętać, że Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom. Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, słownictwo, pamięć, uczą logicznego myślenia, dostarczają wielu wspaniałych przeżyć. Zaszczepiając dzieciom miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.
Na pamiątkę tego spotkania wykonaliśmy zdjęcia.

Autor: Justyna G.

Gallery with ID 394 doesn't exist.

zdjęcia…

W ECHU DNIA RELACJA Z WYDARZENIA…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.