NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!!!

W piątek, 26 maja po raz kolejny rozpoczęliśmy realizację  ogólnopolskiego programu antynikotynowego „Nie pal przy mnie, proszę!”, adresowanego do uczniów klas I-III. Jest to jedno z wielu działań profilaktycznych podejmowanych przez naszą placówkę, a równocześnie bardzo lubianych przez uczniów.

Celem programu jest:

  • uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,
  • kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie,
  • uświadomienie, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia,
  • uwrażliwienie na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego, poznanie pojęcia „biernego palacza”,
  • wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.​

Na pierwszych zajęciach, prowadzonych głównie metodą warsztatową, uczniowie klasy I – III poznali  bohaterkę programu – wiewiórkę Wiki, która będzie im towarzyszyć przez cały cykl realizowanych zagadnień. Następnie samodzielnie wypracowali i zaakceptowali zasady, jakimi będziemy się kierować podczas kolejnych lekcji, po czym brali udział w zabawach integracyjnych i rozmowach na temat naszego zdrowia. Poznali też główne czynniki wpływające na zdrowie i samopoczucie każdego z nas.

Przed nami kolejne zajęcia bogate w różnorodne działania, w tym: pogadanki, rozmowy, konkursy, zajęcia ruchowe, śpiew, scenki dramowe, układanie historyjek obrazkowych,  rozwiązywanie ciekawych quizów i krzyżówek. Wielkim atutem jest fakt, że podczas ich realizacji uczniowie pracują głównie w zespołach, uczą się więc współpracy, współdziałania i liczenia się z innymi osobami w grupie.  Z niecierpliwością czekamy na więcej 🙂

Autor: Monika C.

Gallery with ID 416 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.