STOP POŻAROM TRAW – ZIEMIA JEST TYLKO JEDNA

Od lat ekolodzy, naukowcy i strażacy alarmują, że wypalanie traw szkodzi –   a mimo to wiosną każdego roku słyszymy o licznych pożarach łąk, pastwisk, nieużytków, które zostały świadomie wywołane przez ludzi. Mimo licznych ostrzeżeń osoby wypalające trawy wydają się nieświadome szkód, które wyrządzają przyrodzie. Wysoka temperatura niszczy roślinność  i stanowi poważne zagrożenie dla zwierząt.

Chcąc zainteresować dzieci i młodzież tematyką ochrony przeciwpożarowej, PSCK wraz z Komendantem Powiatowego PSP w Pińczowie ogłosili konkurs plastyczny pod hasłem „STOP POŻAROM TRAW – Ziemia jest tylko jedna!” Miał on na celu kreowanie wśród  dzieci i młodzieży świadomości  prawidłowych postaw związanych z ochroną przeciwpożarową, zapoznanie  ich z zadaniami wykonywanymi  przez Państwową Straż Pożarną oraz budowanie prawidłowych nawyków i zachowań, w związku z poznawaniem zawodu strażaka, jako służby ratowania życia i zdrowia. Uczniowie nasi chętnie przystąpili do zadania i wykonali ciekawe prace plastyczne.

10 maja na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zorganizowano uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów „Dnia Strażaka”. W trakcie apelu odbyło się tez wręczenie nagród uczniom za najlepsze wyniki w konkursie plastycznym Jakież to było mile zaskoczenie, kiedy wśród nagrodzonych znalazły się aż cztery prace uczniów naszej szkoły. W kategoriach wiekowych: 7 – 10 lat miejsce pierwsze zajęła Eliza Sroka z klasy III, a w kategorii wiekowej 11 – 15 lat byliśmy bezkonkurencyjni, pierwsze miejsce zajęła Magdalena Karbowniczek z klasy VII, drugie miejsce zajął Patryk Sroka z klasy V, a trzecie Patrycja Maciuk z klasy VI. Udział w uroczystościach na długo zostanie w pamięci nagrodzonych. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Grażyna K.

Gallery with ID 425 doesn't exist.

zdjęcia…

Twoje Miasto Pińczów zamieściło relację z wydarzenia…

o uroczystości pisało również PSCK…

w Echu Dnia też o nas wspomniano…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.