POŻEGNANIE #SUPERKODERÓW

W kwietniu naszej szkole zakończył się program #SuperKoderzy Fundacji Orange, którego głównym elementem jest nauka programowania. Uczniowie podczas trwania projektu uczyli się programowania, robotyki a także kształcili umiejętność pracy w grupach. Program oferował wybór jednej ze ścieżek edukacyjnych, nasza szkoła uczestniczyła w ścieżce Robo-matematycy, na której oprócz podstaw Scratcha, uczniowie skręcali mBoty, poznali ich budowę, programowali je, a na koniec stworzyli gry matematyczne z wykorzystaniem działania mBota.

Program tak zafascynował i zachęcił do kodowania naszych uczniów, że na pewno będą dalej programować mBoty i „bawić się w programistów”.

Dziękujemy Fundacji Orange za Super mBoty, Super zabawę w programowanie, Super przygodę, Super prezenty i Super dyplomy.

A oto co udało się naszym uczniom wykonać na zadanie finałowe – „Wielki Turniej Matematyczny”:
(Wszystkie gry zamieszczone na tej stronie: gra matematyczna gr I – SP Młodzawy, gra matematyczna gr Ia – SP Młodzawy, gra matematyczna gr II – SP Młodzawy, gra matematyczna gr IIa – SP Młodzawy są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa CC-BY 3.0 Polska. Utwór powstał w ramach Programu #SuperKoderzy, realizowanego przez Fundację Orange.)

  Autor: Edyta  S.

Gry matematyczne stworzone przez uczniów…

„Przeżyjmy to jeszcze raz… ” – niespodzianka dla naszych SuperKoderów 🙂:

Nasze wspomnienia zamknięte  w obrazach…

Więcej wspomnień…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.