„POZNAJEMY ŚWIAT” – WARSZTATY PODRÓŻNICZE W PRZEDSZKOLU

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zapoczątkować w dniu dzisiejszym realizację kolejnego projektu pt. „JUTRO ZALEŻY OD DZIŚ, A DZIŚ ZALEŻY ODE MNIE…”, dofinansowanego  w ramach grantu na realizację zadań w ramach projektu grantowego realizowanego przez LGD PONIDZIE. Skierowany jest on  do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 15 lat oraz do kobiet mieszkających lub pracujących na terenach wiejskich w Gminie Pińczów.

21. 05. 2019 r. w ramach realizacji zadań projektowych nasze przedszkole odwiedziła pani podróżnik Agnieszka Cebula, która rozpoczęła cykl warsztatów podróżniczych „POZNAJEMY ŚWIAT”. Zajęcia opowiadają o innych krajach, kulturach i zjawiskach. Pani Agnieszka dzieliła się z nami swoją pasją i zachęcała do odkrywania oraz poznawania świata.

W dniu dzisiejszym pani podróżnik zabrała nas do Meksyku, Indiańskiej Wioski oraz na Czerwoną Wyspę Madagaskar. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały kim są Mariachi, jakie zwierzęta żyją w prezentowanych zakątkach świata, jak żyją i czym odżywiają się mieszkający tam ludzie. Dzieci były zaskoczone wiadomością, że ich rówieśnicy żyjący na Madagaskarze nie tylko się bawią, ale również pracują i same konstruują sobie zabawki. Praca dzieci malgaskich polega na przynoszeniu do domu wody w naczyniach niesionych na głowie. Dzieci podejmowały próby, ale okazało się to bardzo trudnym zadaniem. Pani Agnieszka pokazała nam również przywiezione z dalekich krajów różne przyprawy, które dzieci mogły dotknąć i powąchać.

Dużo zachwytu wzbudziły zabawki z malgaskiego kraju i indiańskiego świata. Dzieci zobaczyły jak wygląda namiot tipi i przeszły rytuał „oczyszczenia”. Przebierały się w stroje z Meksyku, z zachwytem dotykały pięknych sombrero. Nasze przedszkolaki miały możliwość poznania kultury prezentowanych krajów, a nawet zaparzenia i wypicia meksykańskiej herbatki.

Przedszkolaki brały czynny udział w warsztatach podróżniczych, były zadowolone i uśmiechnięte. Z całą pewnością zdobyły nową wiedzę poprzez doświadczenia zarówno dotykiem jak i zapachem. Zajęcia upłynęły nam w miłej atmosferze i już nie możemy doczekać się kolejnych. Dziękujemy pani Agnieszce za ciekawe spotkanie.

Autor: Jolanta J.

Gallery with ID 433 doesn't exist.

zdjęcia…

więcej zdjęć…

a tu coś do poczytania…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.