NASZ FILMOWY ŚWIAT – WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MAŁYCH FORM DOKUMENTALNYCH

30 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się uroczysty finał X Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dokumentalnych „Świat wokół mnie”. Jury w składzie:   dr hab. Ewelina Konieczna – filmoznawca, Uniwersytet Śląski w Katowicach, mgr Ewa Klonowska – filmoznawca, edukatorka filmowa, mgr Barbara Zielińska – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury spośród 33 nadesłanych  filmów wyłoniło te najlepsze w dwóch kategoriach wiekowych. Nasza szkoła przygotowała dwie etiudy, lecz tylko jedna znalazła się w gronie laureatów. Film pt.: „GORĄCE KRZESŁA”, którego autorami są  Marta Śpiewak i Natalia Doroz z klasy VIII otrzymał wyróżnienie. Wielki to zaszczyt dla nas wiedząc, że konkurencja była duża  i z różnych zakątków Polski m.in. z Warszawy, Białegostoku, Lublina i Legnicy. Kwalifikując  nasz dokument do grona laureatów komisja argumentowała w sposób następujący:

„Za podjęcie próby poznania pragnień i marzeń nauczycieli przez pokazanie niecodziennej formy relacji pomiędzy uczniami a nauczycielami oraz interesujące wykorzystanie formy wywiadu”.

Młodzi twórcy wraz z zaproszonymi gości z  zaciekawieniem obejrzeli wszystkie nagrodzone filmy. Po prezentacji laureaci z rąk jury odebrali nagrody i dyplomy. Po części oficjalnej, był czas na  wymianę refleksji i  doświadczeń filmowych pomiędzy widzami, autorami i jury. Naprawdę warto było tu być!

W Rybniku byliśmy po raz pierwszy dlatego postanowiliśmy poznać go trochę bliżej. Zwiedziliśmy Rynek, Park Tematyczny nad rzeką Nycyną i Bazylikę Św. Antoniego Padewskiego. Późnym popołudniem z żalem opuściliśmy Górny Śląsk… Kto wie, może wrócimy tu za rok…

Więcej o tym wydarzeniu  na stronie:

http://www.mdk.rybnik.pl/wiadomosci,uroczyste_podsumowanie_x_ogolnop,484,1.html

Autor: Paulina S.

Gallery with ID 448 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.