NOC W BIBLIOTECE

„Noc w bibliotece” to akcja, która wpisała się już w tradycję naszej szkoły, mało tego – za każdym razem bawimy równie dobrze.

W nocy z 31 maja na 1 czerwca szkoła zatętniła życiem. Wieczór rozpoczęliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku, ponieważ pogoda nareszcie zaczęła zachęcać do pobytu na powietrzu.  Mimo, że byliśmy bardzo wyczerpani mocno emocjonującym Dniem Dziecka to i tak znaleźli się chętni do rozgrywek sportowych. Starsi uczniowie zorganizowali więc mecz piłki nożnej, natomiast młodsi zagrali w dwa ognie.

Kolejnym punktem na liście przygotowanych dla nas atrakcji były gry i zabawy edukacyjne zorganizowane przez nauczycielki – ulubioną stała się gra zespołowa w „Państwa, miasta”. Wspólna zabawa wywołała mnóstwo śmiechu  i dostarczyła całą moc pozytywnych wrażeń.

Następnie udaliśmy się do sal, gdzie wspólnie z panią Kasią czytaliśmy wybrane wcześniej książki – tym razem  organizowaliśmy to nieco inaczej. Uczniowie rozlokowani w każdej klasie wybrali sobie wybraną pozycję, a pani bibliotekarka ją czytała.  Okazało się, że taka forma jest też bardzo ciekawa.

Po lekturze mogliśmy uczestniczyć w seansie filmowym lub oddać się wspólnej zabawie w sali gimnastycznej, po czym udaliśmy się na kolację. Czas upłynął bardzo szybko i nie wiadomo kiedy trzeba było kłaść się spać.

Rankiem wyczerpani atrakcjami, ale zadowoleni z ochotą zjedliśmy śniadanie, a następnie wróciliśmy do domów, by podzielić się z rodzicami wrażeniami z tej wyjątkowej nocy.

Uczestnikom akcji bardzo dziękujemy za wysoką frekwencję i zachęcamy do odwiedzenia biblioteki.  Czeka tam na Was wiele ciekawych książek!

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.