WARSZTATY PODRÓŻNICZE W PRZEDSZKOLU PO RAZ DRUGI…

5 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się druga część warsztatów podróżniczych. Tym razem odwiedził nas pan podróżnik,  który opowiedział nam o Tajlandii oraz poprowadził nas na sam „dach świata”,  czyli przeszliśmy przez Tybet i Himalaje.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o bajkowym kraju jakim jest rajska Tajlandia. Dowiedziały się, że można tam spotkać tygrysa i słonia oraz wdychać przepiękny zapach kwitnących orchidei. Dzieci zobaczyły także na czym polega tajski masaż. Przymierzały kolorowe sarongi, stroje bez których niemożliwe jest wejście do tamtejszych świątyń. Duże zainteresowanie wzbudziły bębny górskiego plemienia Karen zwane „Długimi Szyjami”. Bębny te zawsze występują w parze, ponieważ jest to tak zwany „Bęben Pan” i ” Bęben Pani”.

Przedszkolaki poznały legendy związane z Tajlandią oraz zatańczyły tradycyjny taniec paluszkami, który tajki tańczą z doczepianymi palcami. Dzieci wspinały się również na najwyższe góry świata Himalaje, aby dowiedzieć się jak żyją ludzie w takich trudnych, górskich warunkach. Przedszkolaki grały na tybetańskich misach, dzwonkach i gongu. Następnie malowały mandale, przymierzały tradycyjne stroje oraz skosztowały tybetańskiej herbaty, którą przygotował nam nasz podróżnik. Na koniec warsztatów dzieci podziękowały naszemu gościowi za wspaniałe spotkanie.

Autor: Jolanta J.

Gallery with ID 455 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.