WYJAZD EDUKACYJNY DO AKADEMII NAUKI I ROZWOJU „PIĘKNY UMYSŁ” W KIELCACH W RAMACH PROJEKTU „TU#PROGRAMUJEMY”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas młodszych uczestniczyli w innowacyjnym programie edukacyjnym „TU#programujeMY”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w partnerstwie z Fundacją Girls Code Fun. Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych uczniów, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania.

Projekt ten zakończył się 6 czerwca wyjazdem edukacyjnym do Akademii Nauki i Rozwoju „Piękny Umysł” w Kielcach  organizowanym przez Biuro Projektu na zajęcia rozwijające  kompetencje informatyczne poza środowiskiem szkolnym. Uczniowie i ich koledzy z Kozubowa  wyruszyli w podróż do świata programowania wczesnym rankiem.

Zajęcia, w których uczestniczyli, odbyły się w dwóch etapach. W pierwszym za pomocą najnowszej generacji klocków Lego Mindstorms EV3 i laptopa ze specjalnym oprogramowaniem budowali automatycznego robota. Było to coś zupełnie nowego, ale udało się wykonać zadanie, przed którym stanęli młodzi programiści.

W drugiej części warsztatów dzieci brały udział w zabawach ruchowych, gdzie za pomocą „Magicznego dywanu” zaangażowani zostali w sportowe rywalizacje.

 Zajęcia były niezwykle ciekawe, uczestnicy wycieczki wspaniale się bawili, do domu wrócili pełni wrażeń.

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.