EKOLOGIA WAŻNA RZECZ!!! WARSZTATY EKOLOGICZNE

Warsztaty ekologiczne stanowią kontynuację działań realizowanych w ramach projektu „JUTRO ZALEŻY OD DZIŚ, A DZIŚ ZALEŻY ODE MNIE” dofinansowanego  przez LGD PONIDZIE. Skierowany jest on  do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 15 lat oraz do kobiet mieszkających lub pracujących na terenach wiejskich w Gminie Pińczów.

Przez ostatnie 3 dni gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorz – fantastycznego instruktora z grupy „Edukacja Ekologiczna” z Łodzi. Przeprowadził warsztaty, które obywały się w podziale na 3 grupy wiekowe: klasy I-III, VI-VI, VII-VIII. Tematyka przeprowadzonych zajęć dotyczyła szeroko pojętej ekologii, w tym co bardzo ważne w dzisiejszych czasach pozytywnych zachowań sprzyjających dbaniu o środowisko naturalne.

Podczas warsztatów poznaliśmy odnawialne źródła energii, w tym zasady działania odnawialnych źródeł energii – panel fotowoltaiczny, energia wodna, wiatraki, itp. Niesamowitą zabawą była dla nas ogromna gra planszowa i zorganizowany przez instruktora turniej wiedzy o odnawialnych źródłach energii.

Na zajęciach dotyczących ekologii na co dzień poznaliśmy proekologiczne codzienne nawyki, sposoby dbania o powietrze, itp. Wykonaliśmy ekologiczne plakietki i ekologiczną biżuterię – bransoletki, które bardzo nam się podobają 🙂

Jednak najciekawsze okazały się być warsztaty pn. „Chemia i fizyka Wow”. Pan instruktor przybliżył tajemnice chemii i fizyki, dowiedzieliśmy się jak zrobić wybuch, jak powstają fajerwerki, zrobiliśmy wulkan z wypływającą lawą. Poznaliśmy, jak powstaje smog i jakie niesie zagrożenia dla naszego życia.

Dziękujemy  „Edukacji Ekologicznej”, a przede wszystkim LGD PONIDZIE za fantastyczne zajęcia…

Autor: Ilona M.

zdjęcia..

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.