ZAKOŃCZYLIŚMY REALIZACJĘ PROGRAMU „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy cykl zajęć programu edukacyjnego „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Realizacja programu polegała na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie, a celem szkolenia było wyposażenie uczniów z klas I-III w wiadomości i umiejętności w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci obejrzały film instruktażowy, w którym doktor Kręciołek w prosty i obrazowy sposób uczył udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie utrwalili wiadomości dotyczące resuscytacji, pozycji bocznej, przypomnieli sobie, jak prawidłowo wzywać pomoc oraz sprawdzić przytomność i  oddech osoby poszkodowanej. Zdobytą wiedzę wykorzystali w trakcie ćwiczeń praktycznych. Okazało się, że uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze to wcale nie taka prosta sprawa, jednak każdy z wielkim zapałem przystąpił do ćwiczeń.

Na zakończenie szkolenia prowadząca przekazała dzieciom podręczniki, zachęcając jednocześnie do wnikliwego czytania, kolorowania i wypełniania książeczek.

Dzięki tym zajęciom dzieci oswajają się z tymi ważnymi zagadnieniami, kształtowane są u nich właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.