MODNE I PIĘKNE RĘKODZIEŁO…

Kolejne dni warsztatowe za nami…

W ostatnich dniach panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Młodzawy Dziś i Jutro” uczestniczyły w warsztatach rękodzieła, podczas których dokończyły sznurkowego kota. Efekty były niesamowite. Powstały kotki, kocice, kocury… W spódnicach, w spodniach, z kokardą, z koralikami, z krawatem, z muchą, z serduszkami itp. Można wybierać do woli, bowiem każda uczestniczka warsztatów miała swój oryginalny pomysł.

Kolejnym etapem było zdobienie słoików. Tutaj również każda z pań wykazała się własną inicjatywą. Zwykłe słoiki do przetworów zamieniły się w oryginalne wazony, pojemniki na słodkości lub drobiazgi.

Po „rozrywce” z kotem i słoikami przyszedł czas na dość trudne i nowe dla wszystkich zadanie. Panie z KGW przystąpiły do plecenia sznurka, czyli wykonywania makramy. Rozpoczęły od podstawowych splotów, które każda z pań przetrenowała pod czujnym okiem pani Ani z „Pracowni Artystycznej Anna Bączek” (skupienie było niesamowite 😉 ). Następnie uczestniczki według własnych możliwości oraz swojego własnego pomysłu plotły makramę. Ze splecionych odpowiednio sznurków powolutku powstawał bieżnik, serwatka, itp.  Każda z pań zabrała do domu pracę domową… Z niecierpliwością czekamy na wyniki…

Przypominamy, że warsztaty są kontynuacją działań realizowanych w ramach projektu „JUTRO ZALEŻY OD DZIŚ, A DZIŚ ZALEŻY ODE MNIE” dofinansowanego  przez LGD PONIDZIE.

P.S.  Kochani uczniowie naszej szkoły!!!

Już dziś zapraszamy Was na warsztaty w Kielcach, które odbędą się 20 sierpnia (wtorek). Prosimy zarezerwować ten dzień na wyjazd! Więcej informacji w pierwszych dniach sierpnia, koniecznie więc zaglądajcie na naszą stronę…

Autor: Ilona M.

Gallery with ID 484 doesn't exist.

zdjęcia…

więcej zdjęć…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.