ROZPOCZYNAMY REALIZACJĘ NOWEGO PROJEKTU!

Miło nam poinformować, iż uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w bieżącym roku szkolnym przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dotyczącego różnych dziedzin nauki „Uniwersytet Dzieci”.

Uczniowie klasy I będą działać w ramach projektu z dziedziny przyrody pt.: „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”.  W okresie od września do maja będziemy realizować cykl zajęć, które  odkryją wiele tajemnic –  dowiemy się, gdzie mieszkają jeże, komu potrzebne są dżdżownice, jak tropić zwierzęta, i nie tylko…  Będzie to prawdziwa przygoda po świecie przyrody!

Już dzisiaj rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia wprowadzające, dotyczące naszej sfery społecznej i emocjonalnej. Rozmawialiśmy o emocjach, a konkretnie o… strachu. Zastanawialiśmy się, czym jest strach, czy jest nam w ogóle potrzebny, kiedy i czego się boimy, jak próbujemy radzić sobie w sytuacjach, które wywołują u nas to uczucie.

W trakcie zajęć obejrzeliśmy bardzo ciekawy i pouczający film, bawiliśmy się w emocjonalny głuchy telefon, „przeprowadzaliśmy wywiad z przechodniem”. Dowiedzieliśmy się, że chociaż uczucie strachu nie należy do przyjemnych, to w niektórych sytuacjach życiowych jest wręcz niezbędny. Przekonaliśmy się też, że każdy z nas boi się czegoś innego, mamy również różne sposoby na radzenie sobie w sytuacjach stresogennych. Było bardzo ciekawie, bo oprócz konkretnej wiedzy poznaliśmy też bliżej siebie, swoje koleżanki i kolegów i zrozumieliśmy, dlaczego w trudnych sytuacjach reagujemy tak, a nie inaczej.

Z niecierpliwością czekamy na więcej!!!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 497 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.