JESTEŚMY BEZPIECZNI W DRODZE DO SZKOŁY I DO DOMU

Kolejny rok szkolny przed nami. Aby droga do szkoły i powrót do domu były bezpieczne, wychowawczynie klas I-III postanowiły przeprowadzić rozmowę i praktyczne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szczególną uwagę zwróciliśmy na uczniów klasy I, którzy stają się coraz bardziej świadomymi uczestnikami ruchu drogowego. Najpierw omówiliśmy podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem na drodze. Następnie przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Ubrani w odblaskowe kamizelki i wyposażeni w elementy odblaskowe wyszliśmy na spacer. Przechodziliśmy przez jezdnię, poruszaliśmy się po drodze i uliczkach naszej miejscowości.

Po drodze mijaliśmy kilka znaków drogowych. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z rozpoznaniem ich znaczenia.

Podczas rozmowy i spaceru uświadomiliśmy  sobie jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze po zmroku oraz to, by w każdej sytuacji zachować spokój i rozsadek.

Panie bardzo nas chwaliły. Wykazaliśmy się bowiem ogromną wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i jest to wspaniała wiadomość. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że rozmów, praktycznych działań zmierzających do poprawy naszego bezpieczeństwa nigdy za wiele.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 500 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.