OSWAJAMY JĘZYKI OBCE

26 września po raz drugi w historii naszej szkoły przystąpiliśmy do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku postanowiliśmy „Oswoić języki obce” poprzez zachęcenie naszych uczniów do nauki prostych zwrotów w różnych językach oraz rozbudzenie ich ciekawości dotyczącej kultury innych narodów.

W zeszłym tygodniu pani Milena Wierzba ogłosiła dwa konkursy dla uczniów I-III oraz IV-VIII. Dziś nasi wychowankowie poznali ich wyniki.

Zadaniem młodszych dzieci było przygotowanie kartki urodzinowej zawierającej życzenia „Wszystkiego najlepszego” w jednym z wylosowanych wcześniej języków. Zadanie było nie małym wyzwaniem, bo wymagało od uczestników użycia komputera i wyszukania odpowiedniego zwrotu w Internecie. Konkurs cieszył się dużą popularnością, a dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością przygotowując kartki w języku hiszpańskim, włoskim, niemieckim itp. Komisja nagrodziła aż pięć prac:

  • I miejsce – Jakub Juszczyk (kl. III)
  • II miejsce – Julia Rzepa (kl. II)
  • III miejsce – Dawid Kurczyka (kl. III) oraz Mikołaj Grabda (kl. II)
  • Wyróżnienie: Mateusz Klimczak (kl. II)

Zadaniem uczniów klas IV-VIII było przygotowanie stroju reprezentującego obywatela wybranego przez siebie kraju oraz przywitanie się i przedstawienie w obowiązującym w nim języku. Naszą szkołę odwiedzili: piękna Japonka, prezydent Abraham Lincoln reprezentujący Stany Zjednoczone, urocza Francuzka, roztańczona Hiszpanka oraz powściągliwa i pracowita Niemka, która przygotowała dla nas piękny plakat dotyczący Niemiec. Występ naszych „zagranicznych” gości spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu, gdyż włożyli oni mnóstwo serca i pracy w przygotowanie swoich prezentacji.

  • Miejsce I – Eliza Sroka (kl. IV) oraz Dawid Bojda (kl. IV)
  • Miejsce II – Zuzanna Modrzewiecka (kl. VI)
  • Miejsce III – Weronika Schab (kl. VII)
  • Wyróżnienie – Natalia Czekalska (kl. VII)

Nasze niezwykłe, językowe spotkanie zakończyliśmy quizem wiedzy, które poprowadziły przygotowane przez Panią Edytę Jończyk uczennice klasy VIII. Walka była niezwykle zacięta i wymagała przeprowadzenia dogrywki. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie podarki, a prowadzące quiz przedstawiły kilka ciekawostek językowych.

Dziękujemy za mile spędzony czas oraz zaangażowanie nauczycieli i uczniów, dzięki którym mieliśmy dziś szansę choć trochę oswoić języki obce.

Autor: Milena W.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.