ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Głównym organizatorem tej inicjatywy je Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Promuje ono zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Dzisiejszego dnia uczniowie w całkiem inny niż zawsze sposób uczcili tę inicjatywę, ponieważ po raz pierwszy mogli zmierzyć się z tabliczka mnożenia poprzez nietypowe narzędzia – test z wykorzystaniem swoich komórek.

Pierwszym etapem był podział na grupy przez wylosowanie kolorowych karteczek i wymyślenie dla każdej z nich nazwy. Następnie połączyli swoje telefony z Internetem i za pomocą aplikacji Kahoot wzięli udział w teście. Działania wyświetlały się na tablicy interaktywnej a odpowiedzi zaznaczali na swoich telefonach, które połączone były z aplikacją. Po każdym działaniu mogli zobaczyć na tablicy, która grupa prowadzi.

Dzięki zastosowaniu nowych technologii uczniowie mogli przekonać się, że swoich telefonów mogą używać również do nauki poprzez super zabawę i, że tabliczka mnożenia wcale nie musi być taka nudna…

Autor: Edyta S.

Gallery with ID 531 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.