WYCIECZKA DO LASU

18 października w  jesienne przedpołudnie uczniowie z klas I – III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Planując wycieczkę obawialiśmy się czy pogoda nam dopisze, a tu jak na zamówienie była przepiękna i słoneczna. Celem naszej wycieczki było poznanie lasu jako całego ekosystemu, życia niektórych gatunków zwierząt, drzew i krzewów,  poznanie i utrwalanie postaw właściwego zachowania się w lesie, ale i pogłębienie wiedzy przyrodniczej na temat lasu.

Las o tej porze roku mieni się wszystkimi kolorami jesieni. Jest to miejsce, gdzie można pooddychać świeżym powietrzem, zrelaksować się i wyciszyć. Relaksowi sprzyja również zapach lasu, cisza przerywana szelestem drzew i od czasu do czasu śpiewem ptaków.

Uczniowie podziwiali różnobarwne kolory lasu, zbierali liście, szyszki, rozpoznawali gatunki drzew, oglądali mech oraz szukali grzybów. Co prawda grzybów nie udało nam się nazbierać, ale wycieczka była bardzo udana. Podczas pobytu w lesie uczniowie wykazali się znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że  las to dom zwierząt dlatego nie można hałasować, płoszyć zwierząt, zostawiać śmieci, rozpalać ognisk. Była to okazja do rozbudzenia zainteresowań przyrodniczych. Podczas wycieczki pani Kasia przeczytała dzieciom kolejny rozdział książki „Gang Słodziaków”.

Zmęczeni, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły z zebranymi skarbami do naszych kącików przyrodniczych.

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 555 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.