PIERWSZAKI ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY

30 października uczniowie I klasy naszej szkoły wzięli udział w corocznie organizowanej akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, której organizatorem jest „Echo Dnia”. Impreza odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Pińczowie. Najważniejsze tematy poruszane podczas spotkania to bezpieczeństwo, zdrowie i dobra zabawa.

Uczniów powitała maskotka Echa Dnia – Jeż Edek. Edek zabawiał nas śmiesznymi historiami i zachęcał do wspólnej zabawy.

Potem pojawili się przedstawiciele Straży Pożarnej w Pińczowie,  którzy opowiadali o swojej pracy. Przypomnieli numery alarmowe i sposób komunikowania się z dyspozytorem na wypadek pożaru. Zaprezentowali stroje używane podczas akcji, czym wywołali ogólny zachwyt wszystkich zebranych. Z wielką cierpliwością i wyczerpująco odpowiadali na pytania, jakie zadawały „pierwszaki”. Na koniec strażacy zaprosili nas do odwiedzin w siedzibie straży i rozdali ulotki informujące o tym, czym jest czad.

Pod hasłem „Bezpieczeństwo to podstawa – wtedy lepsza jest zabawa” swój występ podsumowali przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Pszczółka Kruszynka i Bączek Okruszek uczulali na bezpieczne zachowanie się w sytuacji, gdy w naszym otoczeniu znajdują się pracujące maszyny. Słuchaliśmy z wielkim zaangażowaniem, a rady na pewno weźmiemy sobie do serca.

Wydarzenie zakończyła wspólna zabawa przy muzyce  z  Jeżem Edkiem i Ppszczółkami z Krusikowa. Przy wesołej muzyce pląsaliśmy po całej sali, po czym wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy za bezcenne rady i  dobrą zabawę.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 571 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.