UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W POLSCE

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającej się 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, obchodzonej 11 listopada.

Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy VIII i VII pod opieką nauczyciela historii. W apelu udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Polski- Mazurka Dąbrowskiego. W dalszej części spotkania wszyscy w skupieniu i ciszy wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych minionych lat przygotowanych przez młodych artystów. Następnie uczestnicy apelu wysłuchali krótkiej prelekcji na temat znaczenia Święta Niepodległości w Polsce.

Na zakończenie apelu, dokładnie o  godzinie 11:11 uczniowie, dzieci z przedszkola i pracownicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. To część ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem uczestników szkolnego apelu.

Autor: Sylwester W.

Gallery with ID 576 doesn't exist.

zdjęcia…

Tak śpiewaliśmy hymn…

Zajrzyj do Echa Dnia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.